Zvlněná louka

Popis projektu

Městská louka se zvlněným terénem pro rekreaci, opalování, pikniky v příjemných travních "polštářích". Působí velmi umělecky a atraktivně a přímo láká k posezení a poležení.
Tento nápad jsem odkoukala v Lisabonu, kde jsem na podobné louce viděla desítky lidí. Na pátém obvodě u slunečních hodin se lidé také rádi opalují a mívají pikniky (viz. příloha). Leží ale úplně na rovném, nemají pocit soukromí vedle rušné promenády a cyklostezky. Když jsem známým ukazovala fotografie louky v Lisabonu, byli nadšení a podpořili mě, abych projekt přihlásila. Plánované terénní nerovnosti, vlny, mají obdobný tvar jako "kruhy na vodě po vhození kamínku".

Jak využijí nápad obyvatelé Poruby

Louka bude, stejně jako doposud, využívána hlavně v letní sezóně. V době, kdy se konají poutě a stojí zde kolotoče, může být příjemnou oddechovou zónou pro rodiny. Polovina louky bude vždy ve stínu, takže i maminky s velmi malými dětmi tam mohou odpočívat. Děti obecně budou milovat běhání ve vlnách. Narozdíl od tzv. "piknikové louky" v parku poblíž, má tato velmi příjemné klima, sluneční svit, energii a lidé ji vyhledávají k odpočinku. Dovedu si představit, že i v zimních měsících a na sněhu si děti takové louce vyhrají.