Přihlaste se k odběru všech důležitých informací na váš e-mail

Zelená Porubě, zelená vašim nápadům

Chcete se zapojit do dění v Porubě? Pokud ano, máte jedinečnou příležitost rozhodnout o tom, do čeho bude Poruba investovat část peněz ze svého rozpočtu. Sami můžete přijít s nápadem a přesvědčit ostatní, aby jej v hlasování podpořili. Poruba pak nejúspěšnější nápady zrealizuje.

Zelená Porubě s podtitulem Tvoříme Porubu společně je název projektu, který dává obyvatelům Poruby možnost mít přímý vliv na podobu svého nejbližšího okolí a také na to, jak se bude Poruba v následujících letech rozvíjet. Každý z vás nyní může předložit konkrétní návrh na úpravu veřejného prostranství. A poté už bude záležet jen na tom, zda váš návrh osloví ostatní, kteří o něm budou hlasovat. Pro pilotní ročník projektu Zelená Porubě radnice vyčlenila jeden milion korun. Částka bude využita na úpravy veřejného prostoru, které navrhnou obyvatelé Poruby a které získají největší podporu ve veřejném hlasování. A navrhnout můžete cokoli, co se vejde do finančního limitu a bude sloužit ostatním. Fantazii se žádné meze nekladou a budeme rádi, pokud dostaneme řadu netradičních návrhů, které přispějí k zatraktivnění Poruby.

Metodě, při které sami obyvatelé rozhodují o využití části rozpočtu, se říká participativní (účastnický) rozpočet. Nejdůležitější je při něm úzká spolupráce obyvatel s radnicí. Vy vyberete, my to uskutečníme.

Zelená Porubě není projektem jen na jeden rok. Věříme, že letošní pilotní ročník bude úspěšný a že projekt bude pokračovat i v dalších letech, kdy ho chceme dále rozšiřovat.

A jak přesně bude celý proces probíhat? Uskuteční se v několika krocích, jejichž popis najdete v sekci O čem to je

Fotogalerie