Přihlaste se k odběru všech důležitých informací na váš e-mail

Jak vznikl název? Vymyslel ho student z Poruby

Každý projekt by měl mít své jméno a to takové, které si lidé budou pamatovat. U projektu, jehož cílem je, aby Porubané vytvořili něco pro ostatní, jsme chtěli, aby i název vzešel od nich. Proto jsme vyhlásili soutěž pro žáky základních a studenty středních škol, kteří měli vymyslet nejlepší jméno. Odezva byla neskutečná a během několika týdnů přišlo téměř sto návrhů. Vybrat z nich byl těžký a nevděčný úkol. V podstatě každý z návrhů měl na to, aby zaštítil náš nový projekt. A protože jsme nemohli vybrat jen jeden, zvolili jsme nakonec dva. Hlavním názvem, pod kterým se s projektem budete setkávat, doufejme i v dalších letech, je Zelená Porubě. Autor vedle jména poslal i návrh loga, které jsme rádi využili. Podtitul názvu pak tvoří motto Tvoříme Porubu společně.

A jak tedy název Zelená Porubě vznikl? „Dlouho jsem nad tím přemýšlel. Nejdřív to spíš byly neoriginální nápady, ale pak jsem se zaměřil na podstatu projektu,“ uvádí autor vítězného návrhu Jan Lukovský z Wichterlova gymnázia. „Protože chodím do ekoškoly, napadla mě Zelená Poruba. Název mi ale moc nepasoval k zadání soutěže, proto jsem ho trochu změnil a Zelená Porubě byla na světě. Aby to lidé nepochopili jinak, udělal jsem nákres semaforu a následně i celého loga,“ dodává.

Nejlepší autory odměníme. A to 5. dubna na setkání, na kterém vám zodpovíme veškeré dotazy, které k projektu Zelená Porubě budete mít. Pro vítěze je připraven tablet.

Fotogalerie