NÁŠ NEJLEPŠÍ DVŮR!!!

Popis projektu

1. HŘIŠTĚ PRO MÍČOVÉ HRY
Stávající hřiště má nevyhovující povrch (hrbolaté, výmoly). Riziko úrazu zejména u malých dětí je vysoké. Pro míčové hry prakticky nepoužitelné. Tato neupravená betonová plocha hyzdí okolí.
Navrhuji rekonstrukci hřiště. Bylo by vhodné jej opatřit měkkým povrchem (např. pryž/antuka). Umístit zde dvě menší fotbalové branky a zároveň dva basketbalové koše. Ke zvážení je oplocení – záchytné sítě nebo nižší dřevěné oplocení. Umístila bych zde dvě lavičky a odpadkový koš.
2. HRACÍ PRVKY
Stávající prostor pro menší děti nabízí jen základní postarší mobiliář – skluzavka, závěsná houpačka, malé pískoviště, kyvadlová houpačka pro dva, tři lavičky.
Navrhuji zde přidat další hrací prvky – houpačka (hnízdo) - pojme více dětí, i větší děti, uzavřená houpačka pro nejmenší NEBO zde umístit menší trampolínu zapuštěnou do země, houpací koník/autíčko na pružině, lezeckou věž (pyramidu), tabuli, případně umělý kopec se skluzavkou pro batolata. Zvětšila bych pískoviště a opatřila rovnou plochou po obvodu na sezení/bábovičky/jezdění autíčkem.
3. REKONSTRUKCE CHODNÍKŮ
Stávající chodníky tvořené velkými kachlemi zarůstají trávou a povrch je nerovný, opět s rizikem úrazu zakopnutí – upadnutí, vymknutí kotníku...
Navrhuji rovný asfaltový povrch. Chodníky by se mohly propojit a byly by tak vhodné pro jízdu na odrážedle/koloběžce/bruslích. Zároveň by mohly mít edukačně-sportovní funkci – aplikovaly by se nástřiky barevných grafických prvků – skákací panák, abeceda, Start/Cíl…
4. ČTENÁŘSKÝ KOUTEK
Naproti vchodu Urxova 489/6 se nachází zákoutí s živým plotem a květinami. Chybí zde lavičky.
Navrhuji zde klidovou zónu a přidání dvou laviček nejen pro čtenáře. Vhodná by byla úprava a doplnění zeleně.
5. BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA/TRUHLÍKY
Navrhuji vybudování bylinkové zahrádky pro potřeby obyvatel dvoru. Případně si dovedu představit před každým vchodem velký dřevěný truhlík (terasy?), kde by se bylinky pěstovaly. Zároveň by se jednalo o zajímavý estetický prvek.
6. KULTIVACE A ESTETIZACE DVORA - KVĚTINY, KEŘE, STROMY…
Obecně by si prostor zasloužil vysadit květiny (např. divoká louka), traviny s kameny, pár okrasných stromů a keřů s ohledem na snadnou udržitelnost.