Přihlaste se k odběru všech důležitých informací na váš e-mail
  • Úvod
  • Aktuálně
  • Vítězný návrh z loňského roku už slouží lidem, Poruba má první pítko

Vítězný návrh z loňského roku už slouží lidem, Poruba má první pítko

U krytého pódia na porubské Hlavní třídě bylo nainstalováno pítko. Je z matného nerezu a vyrobili ho v brněnské firmě Sanit Concept. Typ, který máme, byl navržen a vyroben speciálně pro Porubu– normálně totiž v nabídce žádné firmy pítko i s miskou pro psy nebylo.

Pítko byl jeden z nápadů, které lidé – v tomto případě Martin Bobek – přihlásili do loňského participativního rozpočtu Zelená Porubě. „Na Hlavní třídě se pravidelně konají sportovní akce, bruslení, čtvrtmaraton a podobně, u kterých by sportovci uvítali možnost doplnit si vodu. V průběhu roku pak veřejné pítko jistě ocení i obyvatelé Poruby. Pítko by mělo umožňovat napít se bez nádoby i použití rukou, nabrat si vodu do bandasky a mělo by mít dole misku, ze které se může napít pes,“ stálo v přihlášce. O tom, který návrh bude letos realizován, pak rozhodovali v hlasování sami Porubané. Pítko bylo s 280 získanými hlasy nejúspěšnější. Zařízení stálo 57 294 korun (vč. DPH).

Pakliže letní počasí vydrží, zátěžovým testem pítka bude akce pro in-line bruslaře Srdce na kolečkách, která se bude konat večer 25. srpna, a hned následující den závody v silniční cyklistice, 14. ročník Memoriálu Jana Veselého.

Fotogalerie